Akıllı Tahta

Promethean Akıllı Tahta ve Smart Board Akıllı Tahta

Akıllı tahtalar, genellikle okullarda rastladığımız beyaz tahtaların interaktif hale getirilmiş biçimleridir. Görüntülerin üzerinde el ile veyahut elektronik bir kalem ile dokunmatik olarak işlemleri gerçekleştirmemizi sağlayan cihazlardır. Genellikle eğitim sektöründe sıklıkla kullanılan akıllı tahtalar, birçok eğlence sektöründe ve alış veriş merkezleri gibi insanların bulunduğu yerlerde de reklam ve interaktif reklamcılık olarak görüntülenebilmektedirler. Akıllı tahta kelimesi dilimize İngilizceden geçmiş olup esası smartboard’dur. Smart  akıllı, Board ise tahta anlamlarına gelmektedir.

smart board akıllı tahta

Kendinden dokunmatik ekranlı bilgisayarlı akıllı tahtaların bulunmasının yanı sıra, projeksiyonlu koordinat ekseni üzerinden etkilerinize tepki gösteren akıllı tahtalarda mevcuttur.

Akıllı tahta üreticisi firmalar çeşitlilik göstermektedir ancak başlıca firmalardan bahsetmek gerekirse PROMETHEAN Akıllı Tahta ve SMART BOARD Akıllı Tahta markaları sektöre yön veren lider firmalardır. 

Akıllı tahtalar eğitimi görsel ve ilgi çekici hale getirmekle birlikte ilerleyen dönemlerdeki eğitim teknolojileri hakkında da bizlere bilgi vermektedir. Gelişen teknolojinin en faydalı yanı akıllı tahtalar gibi eğitimi interaktif bir biçime getirmesidir. İnteraktif eğitimler daima ilgi çekici ve kalıcı eğitim yöntemleridir.

Akıllı tahta satış pazarlama, kurulum ve tamir alanlarında Wonttech Teknik Servis Hizmetleri olarak sizlere hizmet sağlamaktan kıvanç duyuyoruz.