Elektronik Kart Tasarımı ve Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tasarımı

Elektronik kart tasarımı elektrik elektronik projelerinizin ışığında projenize hizmet edecek sistemin projelendirilip anakartı, besleme kartı gibi noktaların proje bazlı elektronik kart tasarımı yapılma işlemidir. Tasarlanan kartlar DIP komponent malzemelerle tasarlanabilecği gibi SMD (Yüzey Temaslı) komponent malzemelerle de tasarlanabilir.  

Projenin projelendirilmesinin akabinde oluşturulan devre şemaları breadboard gibi üniversal ürünler üzerine kurulup sistemin çalışma prensibinin projeyi uygunluğu testleri yapılır. Bunun ışığında baskı devre tasarımı projeye uygun olarak dizayn edilerek yapılır ve PCB’ye dönüştürülmek üzere baskıya gönderilir. Baskıdan çıkan PCB kartlar üzerinde komponent malzemelerin montajı gerçekleştirildikten sonra test birimlerinde gerekli testler sağlanır.

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik kartlarda zamanla veyahut sistematik nedenlerden oluşabilecek elektronik kart arızalarından dolayı tamir işlemi yapma gereği meydana gelebilmektedir. Bu noktalarda teknolojik arıza tespit cihazları ile elektronik kartların arıza tespiti yapılır ve elektronik kart tamiri gerçekleştirilir.

Arızalar genellikle uzun süreli kullanımlarda komponent malzemelerin deformesi sonucu oluşabileceği gibi sistemden kaynaklı veyahut şebekeden kaynaklı sorunlardan da kaynaklanabilmektedir. Burada önemli olan kısım hızlı ve güvenilir arıza tespiti ve tamiridir.

Wonttech markası olarak elektronik kart tasarımı ve elektronik kart tamiri alanlarında 10 yılı aşkın süredir sizlere hizmet vermekteyiz. Kaliteli ve güvenilir hizmeti sizde Wonttech ile fark edin.