Projeksiyon Tamiri

Projeksiyon Tamiri Hizmeti

Projeksiyon cihazı, bir noktaya görüntü yansıtma işlemini gerçekleştiren elektronik bir cihazdır.

Projeksiyon cihazı, içinde bulunan lamba yardımıyla bilgisayar, DVD/Blu-ray oynatıcı gibi cihazlardan aldığı verileri elektronik komponent malzemelerden oluşmuş anakart devresi ve içinde bulundurduğu optik donanım malzemelerini kullanarak ışığın filtrelenmesini sağlar ve polarizasyon ayarını yaparak görüntü oluşturur. Lamba (Işık Kaynağı), merceklerden oluşmuş olan ışık yolu ve elektronik aksamlardan oluşmaktadır. Görüntü oluşturma teknolojilerine göre DLP projeksiyon, LCD projeksiyon ve LED projeksiyon olmak üzere üç çeşitte adlandırılmaktadır.

Projeksiyon cihazının görüntüyü oluşturması belli başlı aşamalardan sonra gerçekleşmektedir. Bu aşamalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

·         Işık lambadan yola çıkar,

·         Yoğunluk ayarlayıcı ışık yolundan geçer,

·         Işığın renkleri ayrıştırılır,

·         Ayrıştırılan renkler belirli bir hedefe yansıtılır,

·         Birleştirici tüpte bu renkler toplanır ve prizmada son şeklini alır,

·         Lens yardımıyla da duvara, perdeye, havaya yansıtılır

     Projeksiyon cihazları belirli periyotlarda optik bakım adı ile adlandırılan projeksiyon bakımı işlemlerinden geçirilmelidirler. Bu işlem projeksiyonumuzu daha kaliteli görüntü altında daha uzun yıllar kullanmamıza imkan sağlayacak faydalı bir işlemdir. Yılda bir kez projeksiyon optik bakımı yapılması cihazımız için yeterli olacaktır.

    Optik bakım, projeksiyon cihazının kullanım ömrünü uzatmaya fayda sağlamakla birlikte oluşabilecek olası projeksiyon arızalarınında önüne geçmektedir. Lamba ömrünü uzatmaktan, görüntü  kalitesini kaybetmemeye kadar projeksiyon cihazına bir çok fayda sağlamaktadır.

İstanbul Projeksiyon Tamiri 

İstanbul'dan tüm Türkiye'ye yayılan hizmet ağımız, on yılı aşkın tecrübemiz, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışımız ile

Wonttech olarak projeksiyon bakımı ve  projeksiyon tamiri için ihtiyacınız olacak tüm hizmetleri gerçekleştirmekteyiz.